Welcome to Our Website

Ceny jsou vyšší a vyšší


Když jdete okolo květinářství, je jen těžké odolat nákupu květiny jen tak pro sebe do vázy nebo někomu blízkému jen tak pro radost. Květiny jsou vítaným a častým dárkem k narozeninám, svátku, ke svatbě, k promoci, nebo jen tak. Jenže stále více lidí raději daruje za hodnotu květiny něco jiného. Květiny totiž za pár dní zvadnou, a jsou to tak doslova vyhozené peníze, protože radost budou dělat jen pár dní. Proto někteří lidé volí raději cestu stabilizovaných květin.

stabilizovaná kytice

Stabilizované květiny jsou upraveny tak, aby už neměnily svůj vzhled. Je zcela pozastavený proces vadnutí, takže květina už svůj vzhled vůbec nezmění. Stabilizovat se dá jakákoliv květina, a nejčastěji se setkáte s těmi, které znáte. Stabilizovat se dají i eukalypty, které jsou hitem mezi květinami posledních pár let. Nechat si uvázat stabilizovanou kytici a darovat ji namísto řezaných květin dnes už není nic neobvyklého. Navíc mají tu výhodu, že si je můžete koupit domů a vytvořit z nich efektní dárek, který potěší mnohem víc – protože nezvadne.

Jak aranžmá vytvořit?
Pokud už vás jako dárek omrzely klasické vázané kytice, neměla by u vás doma chybět aranžovací hmota, do které můžete stabilizované květiny zapíchat. Vznikne vám tak aranžmá, které se dá dát na jakýkoliv stolek nebo komodu a bude to vypadat krásně. Existují dva druhy hmoty – zelená k vazbě živých květin, a hnědá k vazbě sušených a stabilizovaných květin. Při výběru hmoty si na to dejte pozor, abyste nevybrali špatnou.

tvorba kytice

Stabilizované květiny jsou stále populárnější i jako svatební kytice, protože nevěsty tak získají památku na svou svatbu, která vydrží daleko déle než klasická kytice. Schovat si na památku vlastní svatební kytici a moct si ji prohlédnout i po mnoha letech je zkrátka k nezaplacení. Pokud vás čeká svatba, možná je toto ideální řešení i pro vás.