Welcome to Our Website

Proč si pěstovat doma


Každý si čas od času koupí v obchodě ovoce a zeleninu. Problém ale je, že kupované ovoce i zelenina ze supermarketu nemá většinou tak dobrou chuť, jako když si je vypěstujete doma. Doma si můžete vypěstovat v podstatě cokoliv, a to dokonce i včetně melounů. K pěstování některých plodin je ideální mít skleník, protože mnohé rostliny vyžadují více tepla a vlhkosti. Dařit s v něm bude paprikám, okurkám, rajčatům i mnoha druhům květin.

skleněný skleník

  • Proč si tedy pěstovat ovoce a zeleninu, když je k dostání v obchodech?

Mnohé vědecké výzkumy se zabývaly otázkou, zda jsou kupované plodiny stejně nutričně bohaté jako doma vypěstované. Odpověď zní že nikoliv. Pro pěstování takového množství ovoce a zeleniny, které vidíte v obchodech, je potřeba používat mnoho hnojiv a především pesticidů, aby se úroda neničila. Důležité je, aby se vyprodukovalo co největší množství, což se samozřejmě děje na úkor kvality. Proto většinou kupované ovoce nebo zelenina nejsou tak chutné jako ty domácí.

Mnoho ovoce a zeleniny si můžete koupit na trzích, které bývají v mnoha městech. Problém je, že cena je samozřejmě někde úplně jinde. A tak si musíte připlatit, abyste měli kvalitní domácí produkty. Jít na trh a nakoupit si co vám chutná v daleko lepší kvalitě je ale k nezaplacení. Když si budete pěstovat vlastní ovoce a zeleninu, nejen že tím ušetříte spoustu peněz, ale budete o něco soběstačnější. A i to se v dnešní nejisté době počítá.

skleník ze skla

Existuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, které si můžete pěstovat. U ovoce je to složitější, protože musíte mít větší prostor pro stromy a keře, které rostou dlouhá léta, a tak si na první úrodu můžete počkat i pár let. Stojí ale za to vytrvat a moct si v zahradě natrhat vlastní ovoce, které je bez pesticidů a dalších chemikálií. A pokud máte děti, domácí plodiny oceníte o to více – děti by měly dostávat opravdu kvalitní jídlo.