Welcome to Our Website

Proč máme zastřešený bazén


Když se potkají dva kamarádi a dají se do řeči, může být tématem hovoru vlastnictví zahradního bazénu. Dejme tomu, že jeden z nich bazén vlastní a druhý o něm teprve uvažuje. Ten, co si bazén chce teprve pořídit, se dozvídá, že by bylo rozumné nádrž zastřešit. Alespoň nízkou stříškou za rozumnou cenu zastřešení bazénu 3 x 6. Proč si vlastně lidé pořizují stříšky na bazén, má to nějaký rozumný důvod?

voda v bazénu

Ohřev vody – pokud patříte mezi otužilce, kteří trénují na zimní ponor v Praze do Vltavy, a chcete absolvovat nějaký extrémní plavecký závod v nepříznivém a chladném počasí, pak se vám na zahradu hodí bazén zcela odkrytý, v němž ponecháte vodu v přirozeném stavu, na pospas rozmarům počasí. Bude vám to zcela vyhovovat pro tréninkové účely. Ovšem drtivá většina populace zatouží spíše po něčem příjemnějším, tedy po relaxačním bazénu s vodou teplou. Ohřev vody ale nebude zadarmo a zastřešení se pak může hodit v tom smyslu, že funguje podobně, jako skleník – napomáhá udržovat stabilní teplotu vody a snižuje její ochlazování.

kapka na hladině

Nečistoty na hladině – zastřešení bazénu napomáhá snížit spad nečistot na hladinu poměrně výrazně, což pak snižuje náklady na provoz bazénové filtrace. Stříška zabrání pádu listí, kousků https://slovnik.seznam.cz/cz-en/%3Fq%3Dkousk%25C5%25AF trav a okolního prachu v ovzduší, sníží výskyt hmyzu v blízkosti hladiny a postará se také o výrazné zamezení spadu toxických těžkých kovů z letadel. Může vám to připadat až směšné, že z letadel vznikají nějaké škodliviny, ale letecké motory jsou v současné době nejvýraznějším zdrojem znečištění v ovzduší na celé planetě. Paradoxní je, že se velmi přísně sledují emise motorových vozidel na STK a vyrábí se složité katalyzátory, ale o leteckých motorech se mlčí a tento problém se podceňuje. Letečtí experti vám potvrdí, že v letectví se řeší emise pouze do výšky jednoho kilometru nad zemí, ale u větších výšek je množství spalin tolerováno a není nikým nikde kontrolováno. Letadla vypouští obrovské množství oxidů síry a dusíku, těžké kovy a další látky v podobě mikročástic, jejichž velikost dosahuje něco kolem dvou mikrometrů, a tak zastřešení bazénu má význam při snižování spadu těchto jedů do vody.