Welcome to Our Website

Proveďte vaše přátele ze zahraničí nejkrásnějšími přírodními úkazy naší země


Máte přátele v zahraničí a navštěvujete se navzájem například v rámci dovolenkových pobytů? A využíváte také služeb ruzyňského letiště? Vaši blízcí, kteří do Prahy přiletí, se s vámi setkají v příletové hale a po odbavení zavazadel možná budou mít chuť na posezení u kávy a zákusku, nebo něčeho vydatnějšího v moderní samoobslužné letištní restauraci v prvním patře, kterou již v devadesátých letech proslavil šéfkuchař Mašek.

letadlo před přistáním

Z restaurace je nádherný výhled na letištní plochu a až si odpočinete a pokocháte se pohledem na rolující, startující a přistávající letouny, můžete si převzít před letištní budovou vůz z nonstop autopůjčovny Praha. V té době byste už měli mít promyšlený alespoň částečný plán vašeho dalšího postupu, a chcete-li z naší strany pár tipů, vydejte se spolu s námi za hranice všedních dnů do ionizovaného prostředí. Co tím máme na mysli?

horní tok Vltavy

Sázavské peřeje – folkový kytarista a zpěvák Honza Nedvěd tento kraj miluje, žije tu na své chatě pod Medníkem a vy byste se tu mohli taktéž pokochat překrásnými vyhlídkami na úsek peřejí, které každý rok splouvají tisíce vodáků. Říční proud tu vytváří obrovské množství záporných iontů, velmi prospěšných pro lidský organismus zasažený stresem a pracovním přetížením. Sázava pod Medníkem je vyhlášeným rekreačním místem a z pražského letiště to není daleko.

Horní tok Vltavy – chcete-li poznat další krásné prostředí, kde vás rovněž nemine záporná ionizace, zamiřte k hornímu toku Vltavy. Doporučujeme zavítat k přehradě Lipno, do Nové Pece, projet si autem trasu podél Lipna až do Loučovic, a zde navštívit Čertovy proudy a Čertovu stěnu Luč. Další trasa pak může vést podél Vltavy do Českého Krumlova a dále pak ke Zlaté Koruně a ke zřícenině hradu Dívčí Kámen. Možná vás také zláká splouvání Vltavy, pro tyto účely je tu k dispozici řada půjčoven lodí a vodáckého vybavení.