Welcome to Our Website

Za úbytek testosteronu si můžeme sami


Lidské tělo je dokonalý anatomický i funkční výtvor a žádný vědec ani lékař doposud neodhalil všechna jeho tajemství. Známe jen zlomek znalostí, a rozhodně nikdo nedokáže lidské tělo sestrojit v laboratorních podmínkách. Nedokážeme dokonce spolehlivě léčit nevyléčitelné choroby, ale to neznamená, že jsme úplně bezbranní. Máme k dispozici alespoň vlastní intuici, a ta nám mnohdy velí jasně, čemu se vyhnout, a co naopak brát za bernou minci. Již v dávné minulosti lidé věděli, že stres je mimořádný stav organismu, a že je přípustné pouze v krátkodobé míře. Těmto situacím se také říká „bojuj nebo uteč“, protože při stresu se v organismu vytvoří příliš mnoho stresových hormonů, a ty se starají o rychlé reakce pohybového aparátu, abychom přežili. Při stresu se ale přeruší trávení a některé další fyziologické funkce se rovněž utlumí, ale pokud k tomu dojde jen krátce, vše se pak brzy obnoví.

působení stresu

Dnes je ale člověk vystavován stresu prakticky permanentně, chronicky, a tato forma stresu již znamená velké nebezpečí pro fungování celého těla. Dochází například k adrenální únavě a k útlumu tvorby testosteronu. Jestliže je v krvi mnoho adrenalinu a kortizolu, testosteron tu již nemá dostatek prostoru a z muže se stává eunuch, loutka, neschopná přirozeného fungování.

vystresovaný muž

Bez testosteronu to zkrátka nejde a testosteron bez předpisu https://www.army-nutrition.cz/obchod/ pak nakupují lidé, kteří jsou zmítáni stresem a hledají cestu, jak z tohoto bláznivého kolotoče vystoupit. Přírodní léky pro zvýšení testosteronu na bázi adaptogenních bylinek samozřejmě fungují, ale nejsou všemocné, musíte k nim přidat i vlastní snahu o změnu životního stylu, a to zejména změnit jídelníček a stresové vlivy ze života odstraňovat. Zajděte někdy do prodejny zdravé výživy a nakupujte potraviny tam, dávejte přednost přirozeným přírodním surovinám tuzemské produkce a českým podnikatelům, kteří musí konkurovat převaze nadnárodních korporací.