Welcome to Our Website

Autovlaky


Jednou z možností při cestování do zahraničí je využití letecké dopravy. A na místě pobytu zapůjčení auta. Což bývá spojeno s řadou rizik. Proto většina cestovatelů hledá způsoby, jak se autopůjčovnám vyhnout. V současnosti je dobrým řešením využít služeb autovlaků a nechat si převézt svůj motocykl či automobil do vybraného místa společně. Je to jednoduché. Obzvláště pro řidiče, kteří se vydávají na delší vzdálenosti a nechtějí trávit celou noc za volantem. Stačí si zakoupit jízdenku s místenkou do spacího vozu a na speciálním vagonu si nechat přepravit i vlastní automobil. Kterým, po dojezdu, je možné vyrazit přímo z nádraží do cílové destinace.

Nájezd na rampu

Autovlaky jsou složeny jak z klasických vagonů, tak těmi, na kterých jsou převáženy automobily. Do kterých je možné, podobně jako u trajektů, na speciálním nádražním terminálu najet na rampu. Kde je vyškolený personál připevní k vagónu kovovými držáky. Pokud je převážen motocykl, vlastními popruhy si ho, dle pokynů zaměstnanců, připevňuje majitel sám. Vzhledem k možnému poškození či pozdějším stížnostem bývají všechny převážené vozy nafilmovány. Protože v letních měsících je o tuto službu velký zájem, je vhodné koupi jízdenky neodkládat. Před nastoupením do vlaku je potřeba uvést nejen jméno majitele, ale i druh vozidla, SPZ, i jeho délku, šířku a výšku. Rovněž osvědčení o jeho registraci a malý technický průkaz.

Cílová destinace

V tuzemsku je nejčastěji využívaná trasa Českých drah Praha – Košice. Která je ideálním řešením služebních cest. Kdy večer se podnikatel nalodí se svým vozem na palubu autovlaku. Důkladně se prospí ve spacím voze. A ráno vyrazí na výrobní poradu. A není unaven po celonoční jízdě autem. Dopravit autovlakem je možné i do Chorvatska či Splitu. A vyhnout se tak úmorným hodinám strávených na dálnici za volantem auta. Pro české turisty je sice tato možnost trochu komplikovaná. Protože nejbližší nástupní stanice jsou buď v Bratislavě, anebo ve Vídni. Což ocení především všichni cestovatelé z Jižní Moravy. Kteří to mají kousek. Ale i pro ty vzdálenější je tato možnost vítaná.